رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: تحول ساختاری بخش پژوهش در آینده نزدیک
 برگشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تحول ساختاری در بخش پژوهش خبر داد و گفت: به کارگیری حداکثر ظرفیت پژوهشی دانشگاه­ها از اهداف ماست.

دکتر محمد مهدی طهرانچی صبح امروز ضمن بازدید از غرفه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظام پژوهشی در حال بازنگری و پایش قرار گرفته است و باشگاه پژوهشگران و نخبگان نیز باید نقش حمایتی خود را در قبال نخبگان جوان و دانشجو ایفا کند تا زمینه جذب و انگیزه ای برای دانشجویان باشد.

او با بیان اینکه پژوهش سبب پویایی تفکر و عمل می‌شود تصریح کرد: جهت‌گیری‌های جدیدی را آغاز کرده‌ایم و به زودی خبرهای جدیدی به پژوهشگران خواهیم داد. پژوهش و فناوری در حقیقت ابزاری است که ایده‌های جوانان را از ذهن به فکر کشانده و اقتصاد این کشور را پویا می‌کند. باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان نیز همسو با اهداف کلی، در حفظ انگیزه و ایجاد بستری برای این پویایی باید فعال باشد.

طهرانچی همچنین گفت: این نمایشگاه با سال گذشته تفاوتی داشته و به همراه خود یک پیام دارد؛ تفاوت در این است که دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر فعالیت های استانی خودش و در محیطی خاص به فعالیت‌های پژوهشی خود پرداخته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: می‌خواهیم اعلام کنیم در شرایطی که استکبار جهانی، تحریم را به عنوان ابزاری برای از پای درآوردن نظام اسلامی انتخاب کرده است جوانان ایران با توسل به پژوهش و فناوری نخواهند گذاشت آنها به اهداف شوم خود برسند.پژوهش و فناوری، ابزاری است که ایده های جوانان این مرز و بوم را از فعل به عمل می رساند و اقتصاد کشور را می تواند شکوفا کند؛ خلق ثروت از دانش مطلبی است که باید برای آن راه حل مشخصی داشت.

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با حضور در سالن B-38 نمایشگاه امسال میزبان شرکت کنندگان خواهد بود.

این نمایشگاه امسال با حضور شرکت کنندگانی از 31 استان کشور و 2 واحد مستقل (علوم و تحقیقات و نجف آباد) از 3 تا 8 دی ماه محصولات خود را ارائه می کند.ی/ع

کد خبر:    2183
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۷/۱۰/۰۳- ۱۵ : ۳         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -