معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری خبر داد: اشتغال ۴ هزار کارآفرین در کارخانه‌های نوآوری تهران
 برگشت

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: در چند ماه گذشته کارخانه‌های نوآوری در تهران شکل‌گرفته و بیش از ۴ هزار کارآفرین در آنجا مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و شهرداری تهران که صبح امروز در محل معاونت علمی برگزار شد، گفت: شهر تهران یکی از ۵۰ شهر فناوری در دنیا  است که مطمئناً می‌تواند به فناوری‌های مدرن دست پیدا کند. کمترین شهری در جهان است که این حجم از نیروی انسانی متخصص و کارآمد داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: خوشبختانه پتانسیل خوبی از لحاظ نیروی انسانی جوان و متخصص در تهران وجود دارد و بخش خصوصی به دنبال حضور پر رنگ در تهران است؛ البته در چند ماه گذشته کارخانه‌های نوآوری در تهران شکل‌گرفته  و بیش از ۴ هزار کارآفرین در آنجا مشغول به کار می‌شوند.

ستاری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و شهرداری تهران، تأکید کرد: ایجاد محلی برای تجمع و هم‌اندیشی استارتاپ‌ها و استفاده از بافت‌های حاشیه شهر تهران از مفاد تفاهم‌نامه به‌شمار می‌رود. طبق این برنامه می‌توانیم از جوانان و اشتغال آنان حمایت کنیم.

آینده تهران در نوآوری است

وی ادامه داد: همچنین با کمک این برنامه می‌توان در هر شهری برای جوانان اشتغال ایجاد کرد تا از هجوم آنها به تهران جلوگیری شود. نباید فراموش کنیم که آینده تهران در برج‌سازی و پاساژهای بزرگ نیست بلکه آینده تهران در نوآوری است و درآمد آینده شهر، از ایده جوانان به‌وجود می‌آید. به‌زودی در سطح تهران اتفاقات بزرگی می‌افتد و هر روز سرویس جدیدی توسط جوانان ارائه می‌شود. 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در ادامه بیان کرد: در مراکز نوآوری، شتاب‌دهنده‌ها به‌صورت فعال قرار دارند و تمام تسهیلات در اختیار شتاب‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد، چرا که این معاونت نمی‌تواند به‌صورت مستقیم شرکت‌های کوچک را در بافت فرسوده مستقر کند، بلکه شتاب‌دهنده‌ها فعالیت اصلی را در زمینه استقرار شرکت‌ها انجام می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از دلایل وجود شتاب‌دهنده‌ها در این مراکز این است که اگر شرکت نوپایی شکست خورد، بتواند با کمک شتاب‌دهنده فعالیت خود را از سر گیرد و مشکلات زیادی برای آن به‌وجود نیاید.

کد خبر:    1140
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۷/۰۷/۱۷- ۱۵ : ۲         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -