ماموریت امروز دانشگاه آزاد اسلامی "حل مشکل بیکاری جوانان" است.
 برگشت
دکتر فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی البرز گفت: اکنون ماموریت این دانشگاه تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری جوانان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بیان کرده: شهر کرج، شهر صنعتی است که دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز می تواند با داشتن تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و وجود رشته های مرتبط با صنعت، با برنامه ریزی و تشکیل یک تیم متخصص برای تبدیل ایده به ثروت و کسب درآمد غیرشهریه ای و حل مسائل و مشکلات جامعه موفق باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در تمام دانشگاه های معتبر دنیا اگر استاد گرنت نداشته باشد و به بیان مسائل پیرامونی و حل آن نپردازد، به این معنی است که توانایی کار در محیط علمی را ندارد، افزود: همان طور که پیش از این نیز مطرح شده، تمامی روسای واحدهای دانشگاهی با رعایت صرفه و صلاح دانشگاه و مقررات مرتبط و متناسب با ظرفیت های موجود استانی با نظارت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، در خصوص شرکت های دانش بنیان آتش به اختیار هستند.

وی هدف دانشگاه آزاد اسلامی را حل مسائل و مشکلات کل جامعه و تامین منافع ملی دانست که باید چرخه متوقف شده اقتصاد ملی را به حرکت در آورد.

دکتر فرهاد رهبر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که با درایت حضرت امام(ره) و حمایتهای مقام معظم رهبری و تلاش های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهه 60 تا 70 با ماموریت گسترش آموزش عالی کشور وارد صحنه آموزش کشور شد، شجره طیبه ای است که موفقیت های بسیاری کسب کرده و اگر این مجموعه عظیم آموزشی کشور نبود، نزدیک به 5.7 میلیون نفر فارغ التحصیلان آن از آموزش عالی محروم می شدند.

وی در ادامه با اشاره به نرخ رشد منفی جمعیت دانش آموزی و وجود بیش از 20 هزار فارغ التحصیل دکترای بیکار در جامعه تاکید کرد: اکنون ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری در جوانانی است که زمانی در تربیت شان بسیار تلاش کرده است.

دکتر فرهاد رهبر، دانشگاه آزاد اسلامی را در کل کشور دارای شبکه برنامه ریزی گسترده برشمرد که می تواند با لحاظ کردن آموزش های مهارتی و تربیت تکنسین، آموزش های مورد نیاز صنایع موجود در استان ها و آموزش های پودمانی و در حال کار، از این آیتم ها در کسب درآمدهای کوتاه مدت بهره بگیرد.

www.bpj.ir

www.bpj.iau.ir

 

کد خبر:    54
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۶/۱۱/۱۷- ۱۵:۲۶         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۶/۱۲/۰۱- ۱۱:۱۰ PM