برگزاری جشنواره ملی ایده و اختراع با شعار توسعه و ترویج کارآفرینی و حمایت از کالای ایرانی
 برگشت

جشنواره ملی ایده و اختراع با عنوان «یک ایده یک دنیا» با همکاری باشگاه پژوهشگران و نخبگان استان اصفهان، در تاریخ 18 بهمن ماه در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار می شود.

رویکرد این جشنواره تجاری سازی و ارج نهادن به فعالیت های علمی کشور و همچنین ترویج و توسعه فن آفرینی می باشد. برگزار کننده گان این جشنواره دو گروه از نخبگان هستند که از حدود 13 سال قبل در جشنواره های داخلی و خارجی شرکت داشته و توانسته اند اساس نامه ای را با توجه به نقاط ضعف و قوت برای شروع یک رویداد مهم ملی تنظیم کنند.

این جشنواره با حضور نمایندگان جهانی این رویداد در تاریخ ۱۸ بهمن ماه در پردیس مرکزی دانشگاه تهران در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی برگزار می گردد و آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد ۱۵ دی ماه است.

برای شرکت در این جشنواره ارائه سند ثبت اختراع لازم نیست و هم نخبگان و هم افراد دارای ایده طبق متد جهانی و تنها با یک ایده می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

حفظ مالکیت معنوی ایده­ها از ابتدای مرحله ثبت نام برای شرکت کنندگان در این جشنواره بواسطه داشتن پنل حرفه ای تضمین شده است وعلاوه بر آن داوران ملزم به مشخص کردن نقایص طرح های ارائه شده و راهنمایی شرکت کنندگان برای تکمیل ایده ها هستند. بیش از 20 داور در تخصص های مختلف متشکل از اساتید دانشگاهی، کارآفرینان، صنعتگران بین المللی، تاجران و مخترعین پیش کسوت برای تکمیل، هدایت و امتیاز دهی به ایده ها در جشنواره حضور دارند.

ارتباط صاحبان ایده با مراکز درخواست دهنده اعلام نیاز از طریق بانک اطلاعاتی سازمانهای مرتبط با ایده از جمله اهداف این جشنواره خواهد بود.

شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند طرح های خود را از طریق سایت جشنواره به نشانی http://1idea1world.ir  به صورت آنلاین ثبت نام کنند، کمیته داوری در 2 کارگروه ایده های علمی و تجاری توسط متخصصین ملی و بین المللی به بررسی اولیه طرح ها خواهند پرداخت.پس از آن شرکت کنندگانی که در مرحله اول امتیاز لازم را کسب کردند به مرحله دوم جهت داوری نهایی و دفاع حضوری از طرح های خود دعوت و در نهایت طرح هایی برگزیده خواهند شد.

ایده های برگزیده در این دوره از رقابت ها از تسهیلات سازمان بسیج علمی شامل کمکهای بلاعوض و کسر خدمت سربازی و دیگر کمکهای معنوی برخوردار خواهند شد.

یکی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره برپایی مسابقه طبق بهترین استاندارد­ها و اهدای دیپلم­های مسابقات جهانی در داخل کشور توسط نمایندگان بین المللی است و طرح­های برگزیده این جشنواره لوح و تندیس بین المللی را از طرف نمایندگی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهانWIIPA   و همچنین تسهیلاتی دیگر که در سایت به آن اشاره شده است، دریافت خواهند کرد.ی/ع

کد خبر:    2185
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۷/۱۰/۰۵- ۱۳ : ۲۱         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۳ : ۲۲