تولیت آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران خبر داد: حمایت صندوق آستان قدس رضوی از شرکت‌های دانش‌بنیان/ بازگشت بیش از ۸۰ درصد بودجه مشهدمال
 برگشت

تولیت آستان قدس رضوی گفت: صندوق دانش‌بنیان آستان قدس تلاش می‌کند از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کند، زیرا معتقد است جوان ایرانی می‌تواند در این زمینه پیشرفت کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز  در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در جمع خبرنگاران گفت: آستان قدس رضوی در حوزه علم و فناوری در سه عرصه فعالیت دارد. در حوزه تقاضای فناوری موضوع خدمات به زائران را داریم که این ارائه خدمات فناورانه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و با حمایت صندوق صورت می‌گیرد. در حوزه مسائل درمانی نیز وارد فضاهای فناورانه شده‌ایم. همچنین در رابطه با کشاورزی نیز گام‌هایی برداشته‌ایم و در حوزه توزیع برق نیز توانسته‌ایم خدمات قابل‌ملاحظه‌ای را ارائه دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات در صندوق دانش‌بنیان قدس رضوی، موضوع تسهیل‌گری است. در واقع در بخش‌هایی اقدامات تسهیل‌گرانه برای حمایت از فناوران تشکیل شده است و تلاش کرده‌ایم تا در حوزه پژوهش نقش تسهیل‌گر را داشته باشیم.

وی با اشاره به حمایت فناورانه از فعالیت‌های پژوهشی ادامه داد:  آنچه در آستان قدس داریم وقف و نذر است، نه بودجه دولتی داریم و نه چیز دیگری اما به‌ لطف خدا و با کمک مردم توانسته‌ایم قدم‌هایی را در رشد پژوهش و  فناوری برداریم. همه شرکت‌های دانش‌بنیان که  حمایت می‌کنیم از بخش وقف و نذر است. در واقع در آستان قدس هر چه هست در اختیار وقف است.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: در ساماندهی شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تلاش کرده‌ایم قدم‌های مثبتی برداریم. دانشگاهی مانند دانشگاه امام رضا (ع) داریم که دانشجویان فعال در آن با حمایت‌های صندوق در حوزه فناوری قدم‌های مؤثری برداشته‌اند. کمیسیون علم و فناوری نیز در این حوزه کار را دنبال می‌کند و تلاش کردیم در همه لایه‌ها در حوزه خدمات محصولات فرهنگی، مثمر ثمر باشیم.

وی با اشاره به اینکه جوان ایرانی می‌تواند در همه زمینه‌ها قدم‌های بزرگی بردارد، افزود: جوانان می‌توانند اقدامات مهمی انجام دهند. افرادی که می‌گویند نمی‌شود یا نمی‌توانند یا جوان ایرانی را نشناخته‌اند یا از توان کشور باخبر نیستند. قدم زدن در این نمایشگاه نشان می‌دهد که جوان ایرانی می‌تواند نقش مهمی در علم داشته باشد. این جوانان از دانشگاه‌های مختلف یکدیگر را پیدا کرده‌اند و توانسته‌اند هم برای خود و هم برای دیگران کار ایجاد کنند. این در حالی است که حمایت از آنها باید توسط دولت صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی به فعالیت‌های علمی و فناوری توجه ویژه دارد، در ادامه گفت: معتقدیم قبل از اینکه هزینه هنگفت داشته باشد، علم و فناوری باید رشد داشته باشد اما به‌صورت کار نمادین حرکت کرده‌ایم. صندوق حمایت به‌عنوان تسهیل‌گری علم و فناوری می‌تواند در همه آورده‌های علمی با نگاه تسهیل‌گری نقش ایفا کند.

وی در پایان با اشاره به حمایت شرکت مشهدمال گفت: بیش از ۸۰ درصد از سرمایه مجدداً به کار برگشت و معتقدیم که باید به‌عنوان سرمایه کار حفظ شود.م/ك

کد خبر:    1146
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۷/۰۷/۲۲- ۱۶ : ۱ ب/ظ         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -