چاپ مقاله عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان رشت در یکی از معتبرترین مجلات حوزه کامپیوتر در جهان
 برگشت

مقاله دکتر حسین ازگومی عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان رشت، با مشارکت دکتر محمد کریم سهرابی در مجله Archives of Computational Methods in Engineering، از مجموعه انتشارات اشپرینگر در بارسلون اسپانیا چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مقاله دکتر حسین ازگومی، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان رشت، با مشارکت دکتر محمد کریم سهرابی، با عنوان «A Survey on the Combined Use of Optimization Methods and Game Theory» در مجله ISI (WoS)  با نام Archives of Computational Methods in Engineering، از مجموعه انتشارات اشپرینگر در بارسلون اسپانیا چاپ شد. این مجله دارای IF یا ضریب تأثیری برابر 6.605 است و در هر دو رده‌بندی JCR و SJR در چارک اول یا Q1 قرار دارد. همچنین این مجله در زمینه Mathematics Interdisciplinary Applications مجله شماره یک جهان و در زمینه‌های Computer Science interdisciplinary Applications و Engineering Multidisciplinary مجله شماره دو جهان می‌باشد.

در این مقاله استفاده‌های ترکیبی از روش‌های بهینه‌سازی و نظریه بازی‌ها مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. با توجه به این که نظریه بازی‌ها از دیدگاهی نوعی بهینه‌سازی است، استفاده ترکیبی از آنها در حل بسیاری از مسائل میتواند نتایج مناسبی به همراه داشته باشد. در این مقاله یک دسته‌بندی جدید از استفاده ترکیبی روش‌های بهینه‌سازی و نظریه بازی‌ها ارائه شده است. این دسته‌بندی بر اساس کلاسیک یا مدرن بودن روش بهینه‌سازی، الگوریتم بهینه‌سازی، یک یا چندهدفه بودن بهینه‌سازی و نوع نظریه‌بازی‌ها می‌باشد.

این مقاله بر گرفته از رساله دکتری دکتر حسین ازگومی می‌باشد که با راهنمایی دکتر محمد کریم سهرابی، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، تالیف شده است.ی/ع

لینک دسترسی به مقاله:

https://link.springer.com/article/10.1007/s11831-018-9300-5

 

کد خبر:    2181
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۷/۱۰/۰۳- ۱۴ : ۴۷         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -