مدیر تسهیلات و حمایت از باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد: باشگاه پژوهشگران جوان پلِ ارتباطی میان دانشجویان و صنعت/ 12 هزار دانشجو از تسهیلات باشگاه استفاده می‌کنند
 برگشت

مدیر تسهیلات و حمایت از باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باشگاه پژوهشگران جوان نقش پل ارتباطی و متصل کننده دانشجویان و دانش‌آموختگان توانمند به صنعت را ایفا می‌کند.

شهاب خاقانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره توانمندی‌های اعضای دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: روند عضویت در باشگاه شامل غربال‌گری‌هایی است که دانشجویان توانمند از لحاظ پژوهشی، آموزشی و خلاقیت را از بین همه دانشجویان به منحصه ظهور می‌رساند و می‌توان گفت اعضای باشگاه منتخبی از دانشجویان به‌شمار می‌آیند.

وی افزود: پذیرش عادی، پژوهشگر و استعداد درخشان از رده‌های عضویت در باشگاه پژوهشگران است که دانشجویان در یکی از این سه دسته قرار می‌گیرند و امکان ارتقا به رده بالاتری را نیز دارند. اعضا و دانشجویان شناسایی شده در باشگاه توانمندی‌های بیشتری نسبت به سایر دانشجویان دانشگاه آزاد دارا هستند.

مدیر تسهیلات و حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: باتوجه به مأموریت‌های تعریف شده در حوزه نخبگان، این باشگاه پژوهشگران است که نقش پل ارتباطی و متصل کننده دانشجویان و دانش‌آموختگان توانمند به صنعت را به دوش می‌کشد که البته زیرساخت‌های این اقدام را با تفاهم‌نامه‌های متعددی که با صنعت و کانون‌های جامعه منعقد شده، فراهم کرده است.

خاقانی با اشاره به تبدیل شدن باشگاه به یک بستر اتصال‌دهنده دانشجو به صنعت، عنوان کرد: پایگاه اطلاعاتی از اعضای باشگاه پژوهشگران سراسر کشور در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده که با درنظر گرفتن تخصص دانش‌آموختگان و نیازهای صنعت، می‌توانیم تأمین نیروهای متخصص در بستر اشتغال‌زایی را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: تسهیلات و ظرفیتی که اکنون در ستاد باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده و در حال تقویت است فراتر از اعضای باشگاه بوده و ضروری است که این تسهیلات به تمامی دانشجویان و دانش‌آموختگان تسری پیدا کند. اکنون باشگاه پژوهشگران دارای 12 هزار عضو دانشجویی است که تسهیلات ایجاد شده، ظرفیتی بیش از این را نیز می‌تواند پاسخگویی کند.

مدیر تسهیلات و حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر با صنعت و زمینه‌سازی اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد از طریق همین ارتباط، مقوله‌ای جدی است که باشگاه پژوهشگران به صورت نظامند به آن می‌پردازد.

 

کد خبر:    2564
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۹/۰۶/۲۵- ۱۰ : ۳۰         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -