احمدحسینی در گفتگو با آنا: محصول «اسپری جوهر با قابلیت پاک شدن سریع» اختراع شد/ ثبت ۱۳ گواهینامه تجهیزات سنگین و مهندسی راهسازی در پرونده مخترع جوان
 برگشت

مخترع دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان از اختراع جدیدش با عنوان «اسپری جوهر با قابلیت پاک شدن سریع» خبر داد.

علی احمدحسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری آنا در دهاقان اظهار کرد: امسال با یک اختراع در زمینه شیمی با عنوان «اسپری جوهر با قابلیت پاک شدن سریع» در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری استان اصفهان شرکت کردم که اختراع من توانست عنوان اختراع برتر را به خود اختصاص دهد، در همین سال عناوین پژوهشگر و ایده‌پرداز برتر هوانیروز را نیز کسب کردم.

وی اضافه کرد: کاربرد اولیه این اختراع در حوزه صنایع دفاعی و هوافضا است، اما با تغییرات شیمیایی در ترکیبات آن موفق شدم کاربرد دودی کردن شیشه خودروها به‌ صورت موقت، پوشش سازه‌های گلخانه‌ها و پاسیوهای گل را به‌منظور کاهش شدت نور و استفاده در صنایع آموزشی، تبلیغات و دیوارنویسی زمان انتخابات را به کاربری آن اضافه کنم.

دارنده عنوان مخترع برتر پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری استان اصفهان، مزیت اصلی این طرح را قابلیت پاک شدن سریع آن با دستمال خشک یا پاک شدن به وسیله آب باران عنوان کرد.

https://media.ana.press/1399/11/30/637492624681789875_md.jpg                                            

حسینی با اشاره به سوابق خود در زمینه ثبت اختراع خاطرنشان کرد: در پرونده‌های خود ۱۳ گواهینامه تجهیزات سنگین و مهندسی راهسازی ویژه دارم و رکورددار کسب مهارت عملی در سطح نیروهای مسلح هستم.

وی متذکر شد: پنج اختراع و یک طرح صنعتی در مرکز مالکیت معنوی اداره ثبت اختراعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه دفاعی، پزشکی، مکانیک و بتن در دست اقدام دارم که در حال طی کردن مراحل پایانی خود هستند که به محض کسب مجوز انتشار آن را اعلام خواهم کرد.

مخترع دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان یادآور شد: دانشگاه‌های آزاد، افزون بر مباحث علمی و آموزشی دارای ظرفیت‌های فراوانی برای تولید ثروت هستند و من نیز آمادگی خود را برای تحقق شعار سال در کنار دانشگاه آزاد اعلام می‌‌کنم.

حسینی تأکید کرد: فضاهای خوب زراعی، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، ساختمان‌ها و  اضافه بر این‌ها نیروهای جوان دانشجویی با انگیزه، دانشگاه آزاد را قادر می‌کند که جهش تولید و کارآفرینی را به نحوی شایسته در واحدهای خود نهادینه کند.

 

کد خبر:    3984
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۹/۱۲/۰۵- ۱۳ : ۳۶         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    -