دومین رویداد استارت‌آپی «خونگی شو» برای شبیه‌سازی کسب‌وکارهای دوران پساکرونا برگزار می شود
 برگشت

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری گفت: رویداد «خونگی شو» در جهت شبیه‌سازی ایجاد یک کسب‌وکار در جهان پساکرونا برای بیش از ۱۰۰ نفر از ایده‌پردازان، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

علی شهابی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره برگزاری دومین رویداد مجازی استارت‌آپی خونگی‌شو اظهار کرد: این رویداد ملی از ۱۸ اردیبهشت ماه الی ۵ خرداد ماه سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. نخستین دوره این رویداد در تعطیلات عید نوروز برگزار شده است.

وی افزود: در این رویداد ۲ مرحله ۳ روزه برای ارائه و داوری ایده‌ها و ۱۳روز برای راهنمایی و هدایت تیم‌ها، همچنین کارگاه‌های مجازی و وبینارهای آموزشی در جهت شبیه‌سازی ایجاد یک کسب‌وکار در جهان پساکرونا برای بیش از ۱۰۰ نفر از ایده‌پردازان، دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و دانش‌آموزان مدارس سمپاد پیش‌بینی شده است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری عنوان کرد: برای گفتمان‌سازی، مهارت‌افزایی، حمایت از نوآفرینان و تسهیل زیست‌بوم فعالیت‌های آتی نسل‌های جوان، سی و یکمین رویداد استارت‌آپی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری را با هدف ایجاد نشاط در نوآفرینان جوان در جهان پسا کرونا، تقدیر از مدافعان سلامت و همراهی در کمپین ایران همدل همزمان با ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) لغایت عید سعید فطر برگزار خواهیم کرد.

رئیس دبیرخانه برنامه علمی شبکه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل دانشگاه آزاد اسلامی درباره مهم‌ترین چالش‌های دوران پساکرونا تصریح کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی، تأمین نیازهای اساسی مردم، آموزش، رسانه و اطلاع‌رسانی، ترافیک و چالش‌های حمل‌ونقل، بهداشت و سلامت، اقتصاد، مشکلات زیرساختی و... از جمله مهم‌ترین چالش‌های مطرح‌شده در جهان پسا کرونا خواهند بود و برای حل این قبیل چالش‌ها، نهادهای مختلف ملی باید رویکردی نو و متمایز به نظام موضوعات مربوطه داشته باشند. برای رسیدن به این مهم استفاده از نوآوری و فناوری بسیار حیاتی بوده و استفاده از آن را یک الزام برای آینده مردم است.

شهابی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار مدیریتی و افزایش تاب‌آوری الگوهای حکمرانی در مواجهه با این‌گونه چالش‌ها رؤیایی تحقق‌پذیر در سال‌های آتی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی
(ره)
شهرری تنها واحد دانشگاهی بین همه دانشگاه‌های کشور بوده که تاکنون موفق به برگزاری بیش از ۳۰ رویداد استارت‌آپی سریالی شده و به دنبال فرهنگ‌سازی و ایجاد فضاهای نوآورانه و جدید است تا خودباوری و انگیزه را بین جوانان گام دوم انقلاب اسلامی افزایش دهد و در ساختن ایران همدل و قوی مشارکت فعال داشته باشد.

وی مطرح کرد: امتیاز ویژه‌ای که این رویداد استارت‌آپی برای شرکت‌کنندگان دارد مشارکت فعال و تیم‌سازی متمایز مجازی و بهره‌مندی از تجربیات مربیان و صاحبان کسب و کارهای نوآفرین و استارت‌آپی در کشور است. همچنین لازم به ذکر است هدف غایی این رویداد یافتن پاسخ‌های مناسب اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بر اساس رویکرد جمع‌سپاری عمومی است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری یادآور شد: از جمله برنامه‌های دیگر در دومین رویداد استارت‌آپی خونگی‌شو ارائه آموزش و مشاوره رایگان برای تمامی علاقه‌مندان به زیست‌بوم کارآفرینی و نوآفرینی و پاسخ به چالش‌های معضلات جهانی از جمله شیوع ویروس‌ها خواهد بود.

شهابی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دومین رویداد استارتاپی خونگی‌شو به سایت BPJ.IAU.IR ، IAUSR.AC.IR و کانال KhoonegiShoo در پیام‌رسان‌های اجتماعی مراجعه کنند.

کد خبر:    2312
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۹/۰۲/۱۷- ۱۲ : ۵۸         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۳ : ۱۸