افتتاحیه مرکز رشد و سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات
 برگشت

در ابتدای مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات که با حضور جناب آقایان دکتر طهرانچی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی ،دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ،دکتر مسعودی سرپرست واحد علوم تحقیقات ،دکتر نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ،دکتر رزازی معاونت دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان ودکتر سرکاراتی معاون دانش آموزی باشگاه پژوهشگران و برخی از روسای دانشگاه آزاد تشکیل شد دکتر مسعودی در خصوص سرای نوآوری این واحد اظهار داشتند 114 صندلی در فضای کار اشتراکی در این مرکز وجود دارد که  طی چند هفته اخیر 94 صندلی آن تکمیل شده است. همچنین 14 شرکت دانش بنیان در این مرکز مستقر شده است .

دکتر طهرانچی در این مراسم فرمودند : سرای نوآوری محل تعاملی است که دانشجو در آن وارد می شود به صورت یک داوطلب کارآفرین ، به صورت تیم می شود و بعد مورد حمایت نهاد مالی قرار می گیرد . در مدرسه خلاقیت شرکت می کند ، در شتاب دهنده شرکت می کند ، وارد مرکز رشد می شود ، وارد پارک علم و فناوری ، شرکت دانش بنیان می شود و مورد حمایت نهاد مالی قرار
می گیرد  و از آن طرف خارج می شود به عنوان یک گروه موفقی که توانسته است اشتغال دانش بنیانی را رقم بزند .

وی افزود : ما فضاهای کالبدی بسیاری در کشور داریم .سرمایه های بسیاری داشتیم و این سرمایه ها را به عنوان پشتوانه این حرکت قرار دادیم .

این فضاهای کالبدی یکی یکی با همکاری بسیار خوب جناب آقای دکتر ستاری که به عنوان یک حامی جدی در این عرصه به ما کمک کردند و اینها در حال تبدیل شدن به عنوان سرای نوآوری با موضوعات محوری هستند .

در دانشگاه آزاد ،  هیات امنا سپرده گذاری در بانک را برای سودگرفتن ممنوع و سپرده های واحدها به عنوان صندوق پژوهش و فناوری به حمایت از نهاد مالی نوآوری درآمد .

آقای دکتر ستاری در مراسم افتتاح مرکز رشد علوم تحقیقات عنوان کردند :

متاسفانه نفت ، مبارزه با کارآفرینی را برای ما به جا گذاشته .همه ما باید با از بین بردن نظام کارآفرینی و از بین بردن خود کارآفرینی مبارزه کنیم .جامعه دانشگاهی در خط مقدم این مبارزه است .دانشگاه آزاد  که 38% نظام آموزش عالی کشور را دارد یکی از محورهای مهم برای این مبارزه است .

دانشگاه باید به این نتایج برسد که سرمایه گذاری بر روی جوانان بیشتر از گذاشتن پول در بانک جواب می دهد و درصد قابل توجهی از درآمدش را باید از محل فروش تکنولوژی ، قراردادهای ارتباط با صنعت و استارتاپ ها کسب کند .

ما استارتاپ های موفق زیادی داریم . در بحث بذر ما امسال 150 میلیون دلار بذر خیار و گوجه در کشور وارد کردیم . قیمت یک کیلو بذر فلفل که در واحد خوراسگان تولید می شود بین 300 تا 500 میلیون است که از طلا هم گران تر است .

این بخشی است که از دانش ، ثروت تولید می شود . دانشگاه می تواند عدد قابل توجهی از درآمدش را از محل فروش تکنولوژی و از طریق بچه های خودش ،از عقلشون و دانششون تامین کند .

هیچ سرمایه ای در بشر مهم تر از نوآوری نیست.نقطه تمایز انسان و حیوان  نوآوری است .روی نوآوری نمیتوان
قیمت گذاری کرد .

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مرکز رشد و نوآوری واحد علوم تحقیقات می توانند به آدرس https://roshd.srbiau.ac.ir  مراجعه نمایند .


فایلهای پیوستی :

فایل مربوط به ' بدون عنوان ' را از اینجا دانلود کنید
فایل مربوط به ' بدون عنوان ' را از اینجا دانلود کنید
کد خبر:    2212
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۸/۰۹/۰۳- ۹ : ۱۳         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۹ : ۳۱