انتشار کتاب توسط عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تبریز
 برگشت

دکتر حامد حق کیش عضو محترم باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تبریز، با همکاری  دکتر حمید چاکری و دکتر سید آرش موسوی کتابی با عنوان سازه های زیر زمینی در صنعت مترو منتشر کرد.

این کتاب که با هدف افزایش ارتباط موثر و کارآمد صنعت و دانشگاه و به منظور تسهیل دسترسی مهندسین و مدیران به یک منبع راهنمای کاربردی قابل استفاده در ایران (از لحاظ شرایط نظام فنی و اجرایی، اقلیمی و ... کشور)، تألیف گردیده است در ده فصل، پس از مقدمه ای بر صنعت مترو در ایران و جهان، به ترتیب به شناسایی مسیر، سیستم های پایدارساز و سازه های نگهبان، روش های ساخت سازه ایستگاه ها، عملیات اجرایی تونل ها، طراحی سازه ای ایستگاه ها و تونل ها، پایانه ها، عملیات ریل گذاری، حریم و طراحی معماری ایستگاه ها پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، دکتر حامد حق کیش، از مدیران فنی سابق پروژه های خطوط ۲، ۳ و ۴ قطار شهری تبریز و اولین فارغ التحصیل دکترای تخصصی (PhD) رشته مهندسی عمران در گرایش مهندسی و مدیریت ساخت در سطح کلیه دانشگاه های منطقه شمال غرب کشور نیز می باشد. لذا این کتاب نتیجه ای است از تلفیق بیش از یک دهه تجربه مطالعه میدانی در فازهای طراحی و ساخت مترو و اجرا و هدایت پژوهش های دانشگاهی هدفمند در مقاطع تحصیلات تکمیلی که با همکاری دکتر حمید چاکری (استاد مهندسی تونل دانشگاه صنعتی سهند تبریز و از مدیران سابق پروژه خطوط ۲، ۳ و ۴ قطار شهری تبریز) و دکتر سید آرش موسوی قاسمی (استاد مهندسی سازه و زلزله دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز) به چاپ رسیده است

کد خبر:    2242
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۸/۱۰/۰۸- ۱۱ : ۵۷         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۴ : ۵۵