ساخت دستگاه سازه ساز ماکارونی توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد ایلخچی
 برگشت

دستگاه سازه ساز ماکارونی با هدف ساخت دقیق سازه های ماکارونی توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد ایلخچی آقایان مهندس مجید نیک نیاز، مهندس عطااله صدری راد و مهندس امین حسابی ابداع شده است .

دستگاه سازه ساز حرفه ای برای شبیه سازی سازه با ماکارونی نیاز مبرم به بالابردن کیفیت کار و سرعت عمل و دقت دارد و با توجه به رشد روزافزون این نوع شبیه سازی ها و برگزاری مسابقات کشوری و جهانی سازه ماکارونی،ساخت این دستگاه نیاز پژوهشگران معماری و عمران را در این زمینه مرتفع خواهد کرد .  

عطااله صدری خاطرنشان کرد :دستگاه سازه ساز ماکارونی نیاز به ابزارها و دستگاه هایی مانند دستگاه سمباده زنی (برای افزایش دقت و سرعت کار )،سیستم LED  برای مشاهده ترک ها و شکستگی های داخلی ماکارونی ،دماسنج ،تراز برای تراز کردن میزکار ،پایه سازه ها ،جعبه ابزار ،ریسمان بارگذاری و گونیا را مرتفع می کند. به گفته وی از مزایای کاربردی دستگاه سازه ساز ،افزایش کیفیت تراش و برش مقاطع ،افزایش سرعت کار به دلیل کمبود تایم ساخت، تراز کارکردن سازه، افزایش کیفیت تراز ریسمان بارگذاری، افزایش راندمان کار سازه، افزایش کیفیت مقاطع سازه و اصلاح صحیح و کاهش وزن نهایی سازه است .

این دستگاه توسط نماینده تیم، آقای مهندس عطااله صدری در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی به معرض نمایش درآمد و مورد بازدید ریاست عالی دانشگاه آزاد جناب آقای دکتر طهرانچی قرار گرفت .

 

کد خبر:    2243
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۸/۱۰/۰۸- ۱۵ : ۳۴         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۵ : ۳۷